Otec

Autor: Juliana Horváthová | 13.2.2014 o 11:37 | (upravené 13.2.2014 o 11:46) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  1104x

Je nedeľa, stojím v kostole. Naša obľúbená detská sv.omša sa posunula do druhej polovice. Vpredu pred oltárom sú dva rady malých stoličiek pre deti. Obsadené sú takmer všetky. Stojím a dívam sa na tri postavy. Nedá sa nedívať. Dievčatko, možno sedemročné, s dlhými vláskami. Vedľa nej chlapec, brat. Mladší snáď o dva roky. A pri nich otec.

Chlapcovi je už dlho, nevie obsedieť. Chvíľu leží na stoličkách, kým ostatní stoja, ale to nie je zábavné. Začne dvíhať sestre sukňu, ovoniavať a tváriť sa, že rukou rozháňa nepríjemný zápach. Nahlas sa smeje a komentuje to. Dievčatko si zahanbene ťahá zdvihnutú sukničku späť na miesto. Brata to však baví, skúša to znovu a znovu. Sestra doňho sotí, potom si sadne. Problém na chvíľu zažehnaný.

O chvíľu sa opäť vstáva. Chlapec sedí, dievčatko tiež. Nasleduje otcov pohľad a dievčatko sa postaví. Chlapec nemusí. Tak si teda opäť ľahne, tentokrát na brucho a kopká nohami do stoličiek. Otec sa tvári, že nevidí. Po chvíľke chlapča vstáva uskutočniť svoj nový nápad. Začne sa pchať otcovi pomedzi mierne rozkročené nohy. Otec ich rozkročí o trochu viac, aby synak mohol prejsť. Trošku sa nadvihne, keď sa chlapcova hlava na chvíľu zasekne v jeho rozkroku.

Nasleduje otcov kradmý pohľad smerom dozadu. Takmer som si nevšimla, komu bol adresovaný. Až keď sa chlapča predralo cez otca a rozbehlo sa smerom k žene, začalo mi to dochádzať. To je mama. Jej patril ten otcov pohľad s otázkou: „Mám už zakročiť, alebo ešte nie? Čo povieš?“ Zrejme povedala, že netreba. Ostal teda stáť, akoby bol jej tretím dieťaťom. Možno mal z toho dobrý pocit, že on mamu poslúcha.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?