Vykašlime sa na Valentína

Autor: Juliana Horváthová | 11.2.2014 o 12:02 | Karma článku: 9,09 | Prečítané:  1338x

Tak a opäť sa nám blíži Valentín. Deň, na ktorý sa teší veľa zamilovaných tínedžerov. A tiež deň, pri pomyslení na ktorý prevracia oči veľa manželov a manželiek. Aj keď dôvod znechutenia väčšinou nie je ten istý.

Ženy očakávajú, že si ten ich chlap spomenie na časy zamilovanosti, trochu opráši romantického ducha, ktorého pár mesiacov po svadbe odložil ako už použitú a nepotrebnú vec a vymyslí niečo, čím svojej manželke dokáže, že ju má stále rád.

Muži, výsostne pragmatické bytosti, vidia, že jeden predpísaný deň zamilovanosti za rok aj tak vo vzťahu nič nezmení. A väčšina z nich neznáša, keď ich niekto tlačí do šablóny a diktuje, čo, ako a kedy majú urobiť.

Ženy sú frustrované, lebo sa cítia nemilované. Veď predsa nemohol zabudnúť, keď Valentín naňho skáče z každého obchodu? Muži si zasa myslia: Keď sa do toho nechám navliecť tento rok, bude sa to už nabudúce očakávať ako samozrejmosť. Teraz kúpim kvety, budúci rok napíšem báseň, bude nasledovať večera, ďalší rok wellness pobyt a kde to skončí?

Ženy sa rozprávajú s kamarátkami, porovnávajú a tak sú večne nespokojné, lebo sa vždy nájde niekde romantickejší manžel, ako je ten ich. Či je skutočný, alebo nie, ktohovie. Ženy rady prikrášľujú.

Rozprávajú sa muži medzi sebou o plánoch na Valentína? Neviem. Ale asi sotva. Buď odmietli hrať túto hru, a teda nemá zmysel sa tým zapodievať v rozhovoroch. Alebo ju hrajú kvôli svojim manželkám a v srdci majú skrytú obavu, či zvládnu splniť jej sny, ktoré ani ona sama nevie presne definovať. A s týmto sa tiež nebudú chváliť.

Dá sa nejako z tejto motanice pocitov a nepochopenia vyslobodiť? Myslím si, že dá. Vykašlime sa na Valentína a nechajme ho tínedžerom – ako príležitosť dať najavo tajne milovanej osobe, že im nie je ľahostajná. My, čo už žijeme v manželstve, nepotrebujeme čakať na sviatok zamilovaných, aby sme sa to odvážili povedať.

Ženy, nebolo by krajšie dostať kvetinku na Arpáda so slovami: „Lebo ťa mám rád...“ ako na Valentína so slovami: „Keď už je dnes ten Valentín...“ ? Tak rozviažme svojim mužom ruky. Nediktujme im, akí majú byť, lebo budeme sklamané.

A čo napísať mužom? Asi len, aby ľúbili svoje ženy a všetko ostatné nejako príde samé. Jednoduchý návod na obsluhu ženského srdca totiž neexistuje. Ani samé ženy by ho nevedeli napísať, a to je vec, na ktorú nie sú hrdé. Ten návod vie každá žena napísať len so svojím mužom, ktorý sa nezľakne toho, aká je komplikovaná, ide do toho so všetkou odvahou a nenecháva si zadné vrátka a spolu objavia niečo ... Blízkosť? Lásku? Niečo, čo keď majú, nepotrebujú špeciálny sviatok zamilovaných.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?