Pozor na podvodné ponuky práce z www.projobs.sk !

Autor: Juliana Horváthová | 24.2.2014 o 9:30 | Karma článku: 16,43 | Prečítané:  11738x

Hľadáte si prácu? Vyhnite sa stránke www.projobs.sk. Za peknou stránkou sa skrýva len čierna diera, do ktorej padajú peňažné príspevky nič netušiacich obetí.

Hneď na úvodnej stránke sa dozviete, že si môžete vyberať z viac ako 11.000 pracovných ponúk. To nie je zlé. Treba sa len zaregistrovať. Aby ste sa registrácii dlho nebránili, útočia na vás slogany typu: „Registrácia Vám zaberie 5 minút. Potom už budete len sledovať, akí zamestnávatelia o Vás majú záujem.“ Alebo: „Pozrite sa na aktuálne ponuky, v ktorých našlo prácu cez 2494 užívateľov“ a „Hurá na ďalší krok“. Zadáte pozíciu a mesto v ktorom hľadáte prácu a presuniete sa na ďalšiu stránku.

Tam je potrebné vyplniť najvyššie dosiahnuté vzdelanie a vypísať školy a študijné odbory, ktoré ste ukončili. To je už trošku náročnejšie, nechce sa vám do toho. Začnete si teda prezerať ponuky a verte, že nejakú zaujímavú pracovnú ponuku tam nájdete. Navyše, pri každom inzeráte je časové počítadlo zobrazujúce dni, hodiny, minúty a dokonca aj sekundy, dokedy je pracovná ponuka platná. Keď ste odolali chuti zaregistrovať sa na úvodnej strane, teraz to začína byť ťažšie. Máte vysnívanú prácu na dosah ruky a čas sa vám kráti.

Rozhodnete sa zareagovať na ponuku bez registrácie. Na to slúži jednoduché vyplnenie formulára nad každým inzerátom. Zadáte tam len svoje meno, mailovú adresu a text správy. A je to tu ! Registrácii sa nevyhnete. Text na stránke vás informuje, že vaša správa bola bezpečne uložená, ale ešte nebola zamestnávateľovi odoslaná. Najprv je potrebné sa zaregistrovať!

Poviete si: „Ok, tú chvíľu tomu teda venujem.“ Vyplníte informácie o svojom štúdiu, následne o svojich pracovných skúsenostiach, svoje znalosti z oblasti počítačov, jazykov a zo zoznamu vyberiete svoje tri slabé a tri silné stránky. V ďalšom kroku si od vás vypýtajú aj vaše telefónne číslo a dátum narodenia. Chvíľu rozmýšľate, že na tieto otázky nebudete odpovedať pravdivo. Ale ide predsa o vašu prácu, nechcete byť za klamára pri osobnom pohovore. Dáte tam svoje pravdivé osobné údaje.

Už len zaškrtnúť, že ste si prečítali a súhlasíte s podmienkami služby. Prebehnete text zbežne, veď pri podrobnom skúmaní by ste sľúbený 5-minútový čas na registráciu ťažko dodržali. Odosielate registráciu a vzápätí vám príde sms-ka žiadajúca vás o odoslanie slova JOB na uvedené štvormiestne číslo. Týmto krokom bude dokonaná aktivácia vášho účtu. Snažíte sa ignorovať blikajúce kontrolky v hlave, veď už ste len jeden krok od cieľa. Odošlete sms správu. Následne vám príde zopár správ. Účet máte aktivovaný, prajú vám veľa úspechov pri hľadaní práce.

Najbližšie dni čakáte na telefonát alebo email. Márne. Skôr sa dočkáte faktúry za telefón. Zopár vymenených sms správ vás stálo 4,80€. So zlým pocitom sa vraciate na stránku projobs.sk a zrazu všetko vidíte úplne jasne a nechápete, ako ste sa mohli nechať takto hlúpo nachytať.

Na úvodnej stránke je registrácia pre firmy ponúkajúce prácu. Nie je skutočná. Hodí vás to na kontaktné údaje pána zastrešujúceho projobs. Ani ten zrejme nie je skutočný. Žiadne údaje o firme ponúkajúcej prácu pri jednotlivých inzerátoch nenájdete. To, že po tejto skúsenosti budete ľahší o 4€ (bez DPH), je uvedené v podmienkach. Aj keby ste si to prečítali, zrejme tú sms-ku odošlete. Veď čo sú to 4€ oproti možnosti získať prácu?

Takže všetci ľudia, zúfalo hľadajúci prácu v dnešnej ťažkej dobe – dávajte si pozor. Šmejdov je stále okolo nás viac než dosť !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?